[S-Max] Smokus MAXimus, czyli Rodzinny Autobus nr 2... i pół Turbo ;)

MAG, 12.04.2014, 22:28 « poprzedni - następny »

orzel_man

Jasne, zawsze Swapa można machnąć ;)
dobry kopciuch nie jest zły ;)
wiem bo miałem

MAG


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Taka niespodzianka czekala na mnie wczoraj pod blokiem moich rodziców...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

sseebbaa1

Dachówka spadła na panoramę?
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

MAG

Yyhyyyyy

« Dodane: 01.09.2016, 07:41 »

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Taka mala fotka z wypadu do Bialki Tatrzanskiej...

« Dodane: 01.09.2016, 07:43 »

A tak sie prezentowal po umyciu...

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.







« Dodane: 01.09.2016, 07:46 »

A tutaj we Wrocku w oczekiwaniu na koncert ;)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

MAG

Pozdrowienia z kolejnej wycieczki - aktualnie Smokus zwiedza Glasgow....  ;)


Wstawię fotki jak je ściągnę z fona ...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

MAG

Nieszczescia chodza parami - wracajac ze Szkocji, juz tu u siebie w Szwecji, jakies 60km od domu, w trakcie wyprzedzania kilku maruderow jadacych 20 mniej niz wolno, cosik mi pierdolnelo w silniku...
Teraz mam dziwne odglosy klepania/stukania plus od czasu do czasu takie metaliczne pukniecie jakby cos od srodka w pokrywe zaworow uderzylo - jek przykladalem reke do pokrywy, to az czulem dlonia te stukniecie tak na wysokosci 1, moze drugiego cylindra patrzac od strony rozrzadu...

Albo cos z rozrzadem albo jeszcze dodatkowo panewka, bo oleju w misce bylo tyle, ze ledwo na bagnecie go bylo ledwo widac...
W ciagu paru ostatnich dni strzelilem po autostradach 4kkm - raczej zgodnie z przepisami, ale wiadomo, ze w Niemczech sa odcinki bez ograniczen...

Normalnie idzie sie zastrzelic...


Mam teraz zagwozdke czy szukac silnika na przekladke, czy tez remontowac swojego, bo bardzo mi sie nie podoba, ze po raz kolejny dzieja sie jakies dziwy z ta motorownia...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

T

Cytat: MAG w 18.09.2016, 16:17Mam teraz zagwozdke czy szukac silnika na przekladke, czy tez remontowac swojego, bo bardzo mi sie nie podoba, ze po raz kolejny dzieja sie jakies dziwy z ta motorownia...
Spróbuj ustalić co się stało. Proponuję zacząć od zdjęcia miski i oględzin od dołu. Już samo to powinno wiele wyjaśnić.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

MAG

Raczej zaczne od sprawdzenia rozrzadu i zdjecia pokrywy zaworow.
Miska to kolejny krok...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

T

Miskę tak czy siak będziesz musiał zdjąć, a to chyba najprostsza rzecz ze wszystkiego...
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

MAG

W przyszłym tygodniu ściągam auto do warsztatu do Szczecina - znajomy się wybiera na kilka dni do Polski, to mnie przyholuje swoim XC90 ...



Poza tym pościągałem fotki z fona, więc czas na kilka wspomnień z drogi do Glasgow ...

W Niemczech spotkaliśmy na drodze takie cudo ...

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Potem spotkalismy te auto w Calais, czekajac na wjazd na prom do Dover (niestety z jakiegos powodu żadne zdjecia stamtąd nie wyszly - wszystko całkowicie rozmazane niestety bylo)
Pogadałem sobie z właścicielami (młoda parka spod Londynu) - ciekawe czy ktos ma pojęcie co to było oryginalnie, bo całkiem spora niespodzianka to była dla mnie ... :568:

Bump: Początkowo planowałem po zjechaniu z promu (przypłynęlismy do Dover o północy) znaleźć jakiś hotelik i rano ruszyć w droge, ale po drzemce na promie dostałem takiego speeda, że jak siadłem za kółko to przejechałem jakies 250-300km i dopiero wtedy padłem :mrgreen:

Stanęlismy na spanie na jakimś parkingu gdzie zastał nas poranek ...

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Po śniadaniu ruszylismy w dalszą drogę i w Glasgow znaleźliśmy się chwile po 14-tej - jakieś 30 godzin po wyjeździe z domu w Szwecji :roll:
Na liczniku mieliśmy ok. 1.850km jazdy plus 2 przeprawy promowe :568:



Pobyt w Glasgow był bardzo intensywny - tak intensywny że zdążyłem zajechać tylko do jednego muzeum :roll:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Jeszcze tylko pożegnalne zdjęcie na parkingu przy akademiku syna i czas było wyruszać w drogę powrotną

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




Do Świnoujścia dojechałem po 30 godzinach - oczywiście po drodze spałem ...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

sseebbaa1

Cytat: MAG w 24.09.2016, 11:55takie cudo...
Cytat: MAG w 24.09.2016, 11:55ciekawe czy ktos ma pojęcie co to było oryginalnie, bo całkiem spora niespodzianka to była dla mnie...
Ciężko rozpoznać. Karoseria obudowana płytą gipsową :D pozmieniała swoje proporcje.
Z tych zdjęć, to w zasadzie trzeba by było rozpoznawać po kształcie klamki w drzwiach.

Wygląda na to, że jest to 4-drzwiowe nadwozie, a tylne drzwi są ukryte (klamka pewnie w tym "łapaczu powietrza").
Jeżeli rzeczywiście jest to 4-drzwiowa buda, to boczne rury wydechowe otwierają się razem z tylnymi drzwiami!  :stupid: :stupid: :stupid:

Pewnie to byli miłośnicy Mad Maxa!
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

MAG

Dobrze kombinujesz - boczne "rury wydechowe" to atrapa...

Na dodatek auto ma na masce montowana atrapę kompresora, ale w Niemczech policja kazało im to zdemontować - auto stało w kolejce do promu obok Smokusa i widziałem jak z powrotem ta atrapa była montowana ...

« Dodane: 24.09.2016, 11:56 »

Znalazłem w sieci fotki tego monstrum ...  :evil: :evil: :evil:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.







Żeby bylo łatwiej rozpoznać, zdjęcie z dosyć wczesnej fazy przeróbek ...  :stupid:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

MAG

Jeszcze taka malutka aktualizacja - tak teraz wygląda środek mojego Smokusa ...

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.








Co do silnika, to po zdjęciu oslony rozrzadu jestem przekonany, że to nie jest problem z rozrządem, a z panewkami, szczególnie że musiałem dolać 3 litry (sic!!!) oleju żeby dojść do minimum na bagnecie ...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

MAG

Dupa blada - szukam silnika na przekladke...

Po zdjeciu miski obraz nedzy i rozpaczy - zajechane obrocone panewki, a kilka nawet lekko wyszczerbionych...
Opilki metalu w misce, niektore prawie 1mm wielkości...

Olej po zlaniu bardziej jakas kawe przypominal niz srodek smarny...

Generalnie blok na zlom sie tylko nadaje, ale glowica wyglada ok...


Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

TAM

Ale jak to się stało? Z tego co pisałeś wcześniej wynika, że nie było żadnego konkretnego powodu...