Mondeo mk3 3.0 V6 RS - najmocniejsze w Polsce - 240+ KM

T, 17.05.2010, 22:14 « poprzedni - następny »

T

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Wersja zimowa — taka sama jak letnia. ;) Przy okazji ustawiona została geometria i samochód znowu prowadzi się tak, jak powinien.

Zostały też przyklejone od dołu taśmą zaślepki progów — niestety ostatnio jedna odpadła przy 200. Dobrze, że zatrzymała ją linka, ale wrażenie akustyczne i tak było dość niepowtarzalne. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

yayko

Zastanawiam się nad tymi felgami na zimę  bo są  do kupienia  ale niweiem jak by wyglądały  na czarnym samochodzie  :)


« Dodane: 12.10.2015, 21:46 »

A Ty nie masz dystansów?

sseebbaa1

Cytat: yayko w 12.10.2015, 22:45A Ty nie masz dystansów?
No ja tego też nie rozumiem!

:stupid: :stupid: :stupid:
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

SAGAL

szok :D on nie ma dystansów :D wręcz nie dopuszczalne  ;p
Ford Mondeo Kombi ST220
Ford Mondeo Mk 5 hachback

st-power

Dziwne to, dziwne :)
Był przepiękny i unikatowy Cougar No Limit Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://youtu.be/Zy5sKLAv8cY
było kultowe Mondeo ST220 :-D  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://youtu.be/CIMClUqwggA
jest MK4 2.2 TDCi 200KM Indywidual automat+kombi

T

Cytat: yayko w 12.10.2015, 21:45Zastanawiam się nad tymi felgami na zimę  bo są  do kupienia  ale niweiem jak by wyglądały  na czarnym samochodzie  Smiley
Myślę, że bardzo dobrze. :)

Cytat: yayko w 12.10.2015, 21:45A Ty nie masz dystansów?
Cytat: sseebbaa1 w 12.10.2015, 22:01No ja tego też nie rozumiem!
Cytat: SAGAL w 12.10.2015, 23:31szok Cheesy on nie ma dystansów Cheesy wręcz nie dopuszczalne  ;p
Cytat: st-power w 12.10.2015, 23:32Dziwne to, dziwne Smiley
Nie ufam dystansom. :D
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

sseebbaa1

Cytat: Tomasz w 13.10.2015, 14:45Nie ufam dystansom. :D
Do tych swoich obaw podchodź z dystansem :D




A tak serio, to jest to stosunkowo tania modyfikacja, ale co najważniejsze całkowicie do odkręcenia - w sensie dosłownym i w przenośni. Moim zdaniem będzie to "kropka nad i" w Twoim dopieszczonym aucie.
Słusznie zauważyłeś, że masywny wzór felg pasuje do ciężkiej wizualnie budy BWY. Dystanse spowodują zaś, że koła będą wydawały się jeszcze większe (ich wizualna masywność też zwiększy się) - ja u siebie zaobserwowałem właśnie taką zmianę wizualną (jakby większe koła :o ).
Zatem dołożysz kolejny element w kierunku zmiany wyglądu auta, który to kierunek zdaje się preferujesz.
(na ostatnim zdjęciu zrobionym z takiego kąta rzuca się w oczy brak dystansów zwłaszcza na tylnej osi)


Ostatnio sam pisałeś ze zdziwieniem, że coraz więcej ludzi zwraca uwagę na takie nie najmłodsze, ale ładne auto jak Twoje. Spróbuj zatem dodatkowo poprawić wygląd auta tym drobnym szczegółem.
A jak Ci się ostatecznie nie spodoba (np. minimalnie większe szarpanie kierownicą w koleinach), to najwyżej sprzedasz z niewielką stratą, bo tu na forum będą chętni na odkupienie takich standardowych dystansów 20 mm (do Foki lub Mondeo). Dużo nie ryzykujesz.

Ale przed ich sprzedażą oczywiście potestuj dystanse w szybkich zakrętach, bo tam ujawniają swoje zalety w poprawie prowadzenia.

Pozdrawiam!




PS. Nie będę więcej Cię zanudzał w tym kierunku :x :x :x
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

bishop

Cytat: sseebbaa1 w 13.10.2015, 14:36Słusznie zauważyłeś, że masywny wzór felg pasuje do ciężkiej wizualnie budy BWY.
Akurat w tym przypadku ten wzór to najbrzydszy do mk3. Za grube są ramiona. Ale to kwestia gustu raczej.
Cytat: sseebbaa1 w 13.10.2015, 14:36to najwyżej sprzedasz z niewielką stratą,
Z resztą się zgadzam z kolegą. Ja chętnie przyjmę;] jak sprzedasz..chociaż coś nie bardzo Ci się chce go wystawić :D
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://syntethic.artstation.com/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,6207.0.html

weksla

Pikny panie, ja się musze za swojego zabrać na wiosnę bo niestety zaniedbany został a ostatnio służy mi za bagazówkę przy budowie kanału :D
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

T

Cytat: sseebbaa1 w 13.10.2015, 14:36Ale przed ich sprzedażą oczywiście potestuj dystanse w szybkich zakrętach, bo tam ujawniają swoje zalety w poprawie prowadzenia.
Pewnie nawet bym się na to skusił, właśnie z czystej ciekawości, bo wygląd bez dystansów mi nie przeszkadza, ale nie jestem pewien, czy opony z przodu jednak nie będą ocierać przy ew. dobiciu zawieszenia. Mierzyłem to i nie jestem pewien. Ty masz trochę szersze przednie błotniki i jest ok, ale jak będzie u mnie, to trudno powiedzieć. Niby kilka osób ma dystanse w autach ze zwykłymi błotnikami, ale to są dużo słabsze auta i zapewne zupełnie inny styl jazdy i osiągane prędkości.

« Dodane: 13.10.2015, 20:06 »

Cytat: bishop w 13.10.2015, 18:07Akurat w tym przypadku ten wzór to najbrzydszy do mk3. Za grube są ramiona. Ale to kwestia gustu raczej.
Najlepszy. :D
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

yayko

Montuj nic nie będzie  obcierać :)

weksla

Zdecydowanie najładniejszy wzór felg do mk3 :D
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

caqerr

Cytat: Tomasz w 13.10.2015, 20:05
Pewnie nawet bym się na to skusił, właśnie z czystej ciekawości, bo wygląd bez dystansów mi nie przeszkadza, ale nie jestem pewien, czy opony z przodu jednak nie będą ocierać przy ew. dobiciu zawieszenia. Mierzyłem to i nie jestem pewien. Ty masz trochę szersze przednie błotniki i jest ok, ale jak będzie u mnie, to trudno powiedzieć. Niby kilka osób ma dystanse w autach ze zwykłymi błotnikami, ale to są dużo słabsze auta i zapewne zupełnie inny styl jazdy i osiągane prędkości.

« Dodane: 13.10.2015, 20:06 »
Najlepszy. :D

Zakładaliśmy dystanse u Buka w mk3 hb na eibachu. Przód niestety delikatnie wystaje :(
Jak chcesz to Ci mogę moje na testy podesłać ;)

T

Cytat: caqerr w 13.10.2015, 23:09Zakładaliśmy dystanse u Buka w mk3 hb na eibachu. Przód niestety delikatnie wystaje
Jakie on ma felgi i zawieszenie? Jakie to były dystanse?

Zmierzę jeszcze raz u siebie, ale jak to ostatnio robiłem, to zupełnie tego nie widziałem. Szczególnie na letnich CSC5, które mają bardzo duży rant ochronny (zimówki Uniroyala też mają, ale mniejszy).
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

caqerr

Felgi takie jak ja zimówki, poliftowy RS.
Dystanse zakładał moje, 20mm z dystomu.
Zawieszenie eibach pro kit + seryjne amory.