Focus II ST 2.5T 06' by Barti87

barti87, 18.03.2011, 22:59 « poprzedni - następny »

ares

skrzynia w RS jest taka sama jak w ST
rozni sie dolozona szpera :)
była Impreza jest Focus mam nadzieje, ze wspolpraca miedzynami bedzie rownie Imprezowa :)
Kamerki GoPro Hero HD 1080 Helmet lub Motorsports 949zl info PW

barti87

Cytat: MAG w 21.01.2012, 20:05
Tak z ciekawości, jesli to nie problem, to ile wyszła ta RS'owa turbawka?
I ile wołają za wtryski?
Ceny za używke kształtują się w przedziale 3-3,5tyś wzwyż nowa od 4netto w góre.

« Dodane: 22.01.2012, 16:26 »

Cytat: Lukasz-no1 w 22.01.2012, 01:54
Od Volvo serii "R" pewnie była by tańsza bo więcej tego w obiegu

barti87 i ode mnie wyrazy Szacunku bo w końcu na Forum powstaje naprawdę gruby projekt przez
duże P, trochę się do tego zbierałeś ale w końcu postanowiłeś pójść grubo, wiem co to znaczy bo sam
chciałem iść ta drogą, na pewno zdarzą się po drodze jakieś mniejsze
lub większe "wpadki" ale jak by nie było zawsze zostanie coś dla pokoleń i szlak będzie przetarty.
Oby jak najmniej trudności z projektem a jak najwięcej frajdy i satysfakcji z projektu, jak coś to służę pomocą, radą i trzymam kciuki.

Pozdrawiam

Ps. ja bym tu jeszcze w przyszłości skrzynie z RS-a widział :D albo szpere bo szkoda żeby para szła w "gwizdek".

Oczywiście od Volvo była tańsza, przerabiałem ten temat już nawet miałem zamiar kupić ale kumpel sprowadził RSa na części więc nie zastanawiałem się długo. Jedyny problem przy turbinie z Volvo to nie jest tak P&P jak ta z RS'a tam niestety trzeba troche poprzerabiac i nie tylko przewody olejowe ale także sztange WG i kilka innych pierdół.

Dzięki Łukasz za miłe słowa, mam nadzieje że jak najmniej problemów napotkam na drodze, ale jak to bywa nie da się ich od razu przewidzieć. Będe starał się przetrzeć szlak aby inni mieli uproszczone zadanie na przyszłość. Oczywiście jeżeli będę miał jakieś pytania i wątpliwości na które nie znajde odpowiedzi uderze do Ciebie. Pzdr

« Dodane: 22.01.2012, 16:29 »

Cytat: ares w 22.01.2012, 12:48
skrzynia w RS jest taka sama jak w ST
rozni sie dolozona szpera :)
Szpera w projekcie jest przewidziana TOMSON ma w swojej ofercie szpere quaifa i za przyzwoite pieniądze.
Czy jesteś pewny że skrzynia jest identyczna i pasuje P&P mi się wydaje że nie, ale 100% pewności nie mam jezeli masz jakieś potwierdzone info chętnie zobacze :)

« Dodane: 22.01.2012, 16:52 »

Łukasz to jest jedyny nr na WG jaki znalazłem
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Performance Blue
FMIC Airtec 3, Downpipe 3'', De-cat 3'', Cat Back 3'' Milltek Sport
Turbo RS, Injector 550cc, RS airbox, remap by PromotoR/CompSport, Hp 360+ Nm 500+ (will be better)

barti87

Czy ktoś może wie, czy wystarczą same wtryski czy trzeba je z całą listwą kupić? Czy listwy z RSa i STka są takie same czy można przełożyc same wtryski ?
Performance Blue
FMIC Airtec 3, Downpipe 3'', De-cat 3'', Cat Back 3'' Milltek Sport
Turbo RS, Injector 550cc, RS airbox, remap by PromotoR/CompSport, Hp 360+ Nm 500+ (will be better)

ares

Podejrzewam, ze sa takie same ale who knows

Skoro wymieniasz tez wtryski to widze, ze celujesz w 350?:D
była Impreza jest Focus mam nadzieje, ze wspolpraca miedzynami bedzie rownie Imprezowa :)
Kamerki GoPro Hero HD 1080 Helmet lub Motorsports 949zl info PW

barti87

Cytat: ares w 24.01.2012, 16:12
Podejrzewam, ze sa takie same ale who knows

Skoro wymieniasz tez wtryski to widze, ze celujesz w 350?:D

No właśnie myślałem że pasują bo normalnie na stronach są sprzedawane same wtryski i opis w którym opisują że te wtryski pasują do ST i RS ale skoro nie mam 100% pewności wezmę z całą listwą skoro cena się nie zmieni :) Wiesz co trudno mi powiedzieć w co celuje będzie wystrojone to się pochwale trudno powiedzieć ile z tego setupu wyjdzie.
Stwierdziełem że na razie rezygnuje z foteli Z RSa i pasów szelkowych na rzecz mechanicznego ogarnięcia auta, ale to wyjdzie w praniu i mam nadzieje ze w przeciągu dwóch miesięcy powinno byc ogarnięte wszystko :)
Performance Blue
FMIC Airtec 3, Downpipe 3'', De-cat 3'', Cat Back 3'' Milltek Sport
Turbo RS, Injector 550cc, RS airbox, remap by PromotoR/CompSport, Hp 360+ Nm 500+ (will be better)

ares

gruby projekt super :)
była Impreza jest Focus mam nadzieje, ze wspolpraca miedzynami bedzie rownie Imprezowa :)
Kamerki GoPro Hero HD 1080 Helmet lub Motorsports 949zl info PW

wilhelm

Orientujesz się ile kosztuje szpera quaife'a z montażem?

NeroN

Znając Quaif'a to koło ~3500pln - inaczej nic nie kosztuje u nich + montaż u kogoś :)
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

ares

3816zl w tomsonie
była Impreza jest Focus mam nadzieje, ze wspolpraca miedzynami bedzie rownie Imprezowa :)
Kamerki GoPro Hero HD 1080 Helmet lub Motorsports 949zl info PW

molo

odnośnie szpery quaifa bo mam zamiar ją nabyć, to jeszcze 3 tygodnie temu na stronie tomson była za ok.3200zł  :E ale niestety nie zdecydowałem się na czas

ares

potwierdzam :)

Najlepsza opcja to kupic w UK w takim wypadku, z odrobina szczescia zmiescisz sie w 3000zl
była Impreza jest Focus mam nadzieje, ze wspolpraca miedzynami bedzie rownie Imprezowa :)
Kamerki GoPro Hero HD 1080 Helmet lub Motorsports 949zl info PW

barti87

ooooo to widze że cena w Tomsonie sporo wzrosła bo jak patrzyłem ze dwa miesiące temu to była za 2800. Szok jak podnieśli. Trzeba będzie szukać innego źródła :)
Performance Blue
FMIC Airtec 3, Downpipe 3'', De-cat 3'', Cat Back 3'' Milltek Sport
Turbo RS, Injector 550cc, RS airbox, remap by PromotoR/CompSport, Hp 360+ Nm 500+ (will be better)

molo

też mnie ta cena w Tomsonie zaskoczyła że aż o tyle wzrosła ale co zrobić?
Cytat: ares w 24.01.2012, 21:25zmiescisz sie w 3000zl
a gdzie po tyle można kupic, jak szukałem w UK to po ok.700 funtów widziałem + przesyłka to wychodzi prawie tyle samo co w Tomsonie.

barti87

Teraz ważne pytanie do was bo nigdzie nie mogłem zlokalizować takiej informacji czy chłodniczka oleju z RSa jest większa niż ta z STka ? Czy przypadkiem nie sa takie same ?
Performance Blue
FMIC Airtec 3, Downpipe 3'', De-cat 3'', Cat Back 3'' Milltek Sport
Turbo RS, Injector 550cc, RS airbox, remap by PromotoR/CompSport, Hp 360+ Nm 500+ (will be better)

Lukasz-no1

barti87 przejdź na chłodzenie powietrzem, daj sobie spokój z seryjnym chłodzeniem od ST albo RS-a.

Jeśli masz kogoś kto ogarnia dobrze frezarkę i spawarkę to zrobienie podstawki to pikuś :)

Chodzi o takie cuś, jedynie musiał byś mieć jakąś starą chłodnicę na wzór (np. allegro)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.pumaspeed.co.uk/product-Focus-RS-Mk2-and-ST225-Focus-Remote-Oil-cooler-Adaptor-Plate_922.jsp
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.adrenalinemotorsport.pl/?id=24&ial=298 :D
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.adrenalinemotorsport.pl/zdjecia-uzytkownikow/z,ford-focus-ii-st225 :]