Najstarszy klub fanów szybkich Fordów, wersji ST i RS oraz tuningu


Focus ST `06

molo, 11.11.2011, 22:11 « poprzedni - następny »

molo

11.11.2011, 22:11 Ostatnia edycja: 12.11.2011, 21:00 by molo
Hej chciałem Wam pokazać moją foczke.
Na razie tylko jedno zdjęcie ale wrzucę więcej.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Uploaded with Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.ImageShack.us

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Uploaded with Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.ImageShack.us

Dotychczasowe mody"
-koła od RS + dystanse
-przyciemnione szyby
-zawieszenie gwintowane
-blow off
-ostatnio sobie okleiłem konsole folia 3M carbon
-wymienione z przodu klocki i tarcze na EBC Turbo Grove + Redy

Autko na hamowni wypluło mi 206.3 KM i 330 Nm
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Uploaded with Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.ImageShack.us


Plan jaki chce zrealizować do wiosny to:
-cały wydech przelotowy
-wymiana IC + orurowanie
-dolot
-wymiana blow offa
-program
-sprzęgło (tu jeszcze się zastanawiam czy włożyć od RSa czy wzmocnić obecne)
-szpera Quaife`a

W sumie na wydech,IC,blow offa jestem już umówiony tylko czekam na wolny termin.

Chciałem się poradzić jaki dolot polecacie włożyć? czy jakiś dedykowany czy samemu coś pomajstrować?

Chciałem tu jeszcze podziękować Lukasz-no1 za pomoc via mail  :D

T

Fajne auto i sensowny plan modyfikacji. Ciekaw jestem efektów. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

walus90

świetne autko piękny kolor :)
każdej mordzie dobrze w FORDZIE!!!! hahaha :D

carlosc

Super foczka powodzenia w modach:-DDD
Kiedyś focus st 2.5t 287km,teraz focus rs 2.5t 410.7km  :-D
Fb : Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.facebook.com/carlosrs410/

vtec

witamy w gronie.
nie jest to ten Focus, który wisiał trochę na allegro ostatnimi czasy?
mocy troche brakuje... tylko 205KM, może nie bardzo hamownia była?
koła troszkę wystają poza obrys, przegląd przechodzi?
jeśli chodzi o dolot to kwestia tego jak często go używasz, tzn. tylko lato i ładna pogoda?
jeśli tak to można ładować coś typu DSCI, pod podłóżnicą lewą, obok IC.
jeśli nie, to można zakupić coś gotowego, pod obecny układ, bo szczerze powiedziawszy tego powietrza w komorze to nie ma gdzie szukac :)

wydech i IC gdzie będziesz robił??

eng

Fajne auto. Powodzenia;)

molo

dzięki koledzy za miłe słowa :)
Cytat: vtec w 13.11.2011, 20:42nie jest to ten Focus, który wisiał trochę na allegro ostatnimi czasy
ile on był w necie tego nie wiem, ja go zakupiłem jakby z polecenia.

Cytat: vtec w 13.11.2011, 20:42mocy troche brakuje... tylko 205KM, może nie bardzo hamownia była?
wydaje mi się ze z hamownią wszystko jest ok, mówił mi Heko ze nigdy te auta seri nie wypluwają.

Cytat: vtec w 13.11.2011, 20:42koła troszkę wystają poza obrys, przegląd przechodzi?
wydaje mi się ze jest to złudzenie na zdjęciu tylko, a jeśli nie to max 1cm- jest to niezauważalne na żywo.

Cytat: vtec w 13.11.2011, 20:42jeśli chodzi o dolot to kwestia tego jak często go używasz, tzn. tylko lato i ładna pogoda?
jeśli tak to można ładować coś typu DSCI, pod podłóżnicą lewą, obok IC.
jeśli nie, to można zakupić coś gotowego, pod obecny układ, bo szczerze powiedziawszy tego powietrza w komorze to nie ma gdzie szukac
nie jeżdże nim non stop ale w zimie i w gorszą pogode na pewno też będę nim jeździł.
Cytat: vtec w 13.11.2011, 20:42wydech i IC gdzie będziesz robił?
jeśli chodzi o wydech to będę miał robiony przez gościa zajmującego się wydechami.a IC jeszcze się zastanawiam. Miałem brać Airteca ale chyba wezmę taki od fmic i nowe orurowanie do tego, chłopaki montują te IC do aut po ok 400KM i wszystko jest ok.

« Dodane: 13.11.2011, 23:09 »

Jeszcze zapomniałem dopisać że choruje na tylny dyfuzor. Te które sa P&P do ST przed FL to  jedynie wchodzi w gre z wyglądu taki od riegera Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Uploaded with Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.ImageShack.us,
natomiast zastanawiam się czy nie dałoby się jakoś połączyć dyfuzora od rs ze zderzakiem od st.

vtec

Cytat: molo w 13.11.2011, 22:59wydaje mi się ze z hamownią wszystko jest ok, mówił mi Heko ze nigdy te auta seri nie wypluwają.
dziwne, mój 235KM wypluł w zeszłym roku ...
Cytat: molo w 13.11.2011, 22:59Jeszcze zapomniałem dopisać że choruje na tylny dyfuzor. Te które sa P&P do ST przed FL to  jedynie wchodzi w gre z wyglądu taki od riegera
jak dla mnie ten dyfuzor czymś zawiewa :), ale każdy robi jak chce
u siebie okleiłem i git, nie wiem czy lukałeś w mój wątek ...

« Dodane: 14.11.2011, 22:03 »

Cytat: molo w 13.11.2011, 22:59ile on był w necie tego nie wiem, ja go zakupiłem jakby z polecenia.
z Wawy?

molo

14.11.2011, 23:48 #8 Ostatnia edycja: 15.11.2011, 12:39 by molo
Cytat: vtec w 14.11.2011, 22:02dziwne, mój 235KM wypluł w zeszłym roku....
to nic tylko się cieszyć w sumie 30koni więcej robi robote , ja miałem hamowane na 5 biegu z hamownią wszystko ok także tyle za pewne jest. Z  tylu startuje i bardziej mnie interesuje ile będzie po modach :]
Cytat: vtec w 14.11.2011, 22:02jak dla mnie ten dyfuzor czymś zawiewa Smiley, ale każdy robi jak chce
u siebie okleiłem i git, nie wiem czy lukałeś w mój wątek....
no może i tak ale strasznie podoba mi się dyfuzor z tyłu w st także coś na pewno będę kombinował, czytałem wszystkie wątki o St na forum
Cytat: vtec w 14.11.2011, 22:02z Wawy?
tak, a masz jakieś ciekawe/nieciekawe informacje o nim?


« Dodane: 15.11.2011, 12:20 »

a mam do Was takie pytanie, czy przerobienie orurowania IC na stalowe coś daje? Pytam bo podliczyłem i taniej będzie mi kupić Airteca niż IC od fmic + orurowanie a jeżeli ma nie być żadnych plusów to po co przepłacać ?

« Dodane: 15.11.2011, 12:35 »

jeszcze jedno czy lepiej robić orurowanie stalowe czy założyć jakieś pożądne węże  silikonowe

« Dodane: 15.11.2011, 12:39 »

czy ktoś z Was kto ma Airteca zna moze jego zewnętrzne wymiary?

vtec

Cytat: molo w 14.11.2011, 23:48a mam do Was takie pytanie, czy przerobienie orurowania IC na stalowe coś daje? Pytam bo podliczyłem i taniej będzie mi kupić Airteca niż IC od fmic + orurowanie a jeżeli ma nie być żadnych plusów to po co przepłacać?
sam nad tym zastanwiałem się ...
Cytat: molo w 14.11.2011, 23:48czy ktoś z Was kto ma Airteca zna moze jego zewnętrzne wymiary?
lukasz nie ma airtec-a?
nie wiem czy barti nie posiada takiego ...

« Dodane: 15.11.2011, 18:16 »

Cytat: molo w 14.11.2011, 23:48tak, a masz jakieś ciekawe/nieciekawe informacje o nim?
nic mi nie wiadomo, ale no forum focusa gdzie zdecydowanie czesciej bywam było cos o tym aucie ...

poza tym jakiś kolo ostatnio na forum pojawił się co ma ST z mocą 350KM (z Francji), natomiast poprzedni właściciel ST ma teraz RS z mocą 550KM. SZOK

GIZIU

gratulacje zakupu, niech długo i bezawaryjnie służy. To pewnie jest ten co myślałem że vtec sprzedaje :)

molo

Cytat: vtec w 15.11.2011, 18:07lukasz nie ma airtec-a?
ma, mówił że jak znajdzie to da znać

Cytat: vtec w 15.11.2011, 18:07nic mi nie wiadomo, ale no forum focusa gdzie zdecydowanie czesciej bywam było cos o tym aucie
tam też mam konto przed zakupem szukałem i szukałem ale może nie w 100% skutecznie :)

Cytat: vtec w 15.11.2011, 18:07poza tym jakiś kolo ostatnio na forum pojawił się co ma ST z mocą 350KM (z Francji), natomiast poprzedni właściciel ST ma teraz RS z mocą 550KM. SZOK
przerabiają ludziska , osobiście podoba mi się projekt RS by wolf zrobili 400KM chyba coś ok.560Nm i co najlepsze zaadaptowali napęd od kugi i jest teraz 4x4 i rozkład jest 50:50
Cytat: GIZIU w 16.11.2011, 10:40gratulacje zakupu, niech długo i bezawaryjnie służy.
dzięki wielkie ,również sobie tego życze :)

barti87

To, że wypluł Ci 206 Ps i 330 Nm to nic dziwnego u mnie było dokładnie tak samo. To standard ST nie trzyma mocy.
Odnośnie orurowania to tez nie wiem czy to coś daje ja u siebie nie mam, a IC który montowałem to Airtec gen 3, ale wymiarów nie mam (pasuje P&P nic nie trzeba przerabiać tylko uchwyt na klakson jest z drugiej strony jak to bywa przy cześciach z anglii)
Orurowanie fajnie wygląda ale czy coś daje nie odpowiem :)


« Dodane: 17.11.2011, 14:44 »

Vtec, widziałem właśnie na forum tego 350KM nieźle musi się odpychać, ciekawe czy na seryjnym silniku czy jakaś kucizna tam nie wleciała, z chęcią zobaczył bym to na żywo. Jak byś mógł to sprawdz ten adres jak będziesz miał chwile , może ten kolo o którym mówiłeś ma to czego szukam.

Molo jakie masz tam zawieszenie? Bilstein?
Pzdr
Performance Blue
FMIC Airtec 3, Downpipe 3'', De-cat 3'', Cat Back 3'' Milltek Sport
Turbo RS, Injector 550cc, RS airbox, remap by PromotoR/CompSport, Hp 360+ Nm 500+ (will be better)

Lukasz-no1

Cytat: molo w 16.11.2011, 22:59
ma, mówił że jak znajdzie to da znać

Sory ale brak jakich kol wiek wymiarów, chociaż w sieci może coś się nawinie...

Cytat: molo w 14.11.2011, 23:48
jeszcze jedno czy lepiej robić orurowanie stalowe czy założyć jakieś pożądne węże  silikonowe
Orurowanie jeśli będzie zrobione z głową tzn. bez przewężeń etc. a jeszcze lepiej jak będzie "krótsze" niż ori daje lepszą reakcje na gaz i "szybszy" boost.

Wystarczy spojrzeć jaka jest średnica przepustnicy a jaka średnica reszty układu dolotowego, reszta jest chyba cieńsza o ok 15/20mm niż przepustnica.
Dobre silikony wyjdą chyba tyle samo lub drożej niż orurowanie ze stali/aluminium.

Jeśli lecimy z modami po całości to gra warta świeczki :)

Pozdrawiam

"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.adrenalinemotorsport.pl/?id=24&ial=298 :D
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.adrenalinemotorsport.pl/zdjecia-uzytkownikow/z,ford-focus-ii-st225 :]

molo

22.11.2011, 22:04 #14 Ostatnia edycja: 23.11.2011, 15:21 by molo
Cytat: barti87 w 17.11.2011, 14:38Molo jakie masz tam zawieszenie? Bilstein?
powiem CI szczerze że nie mam pojęcia :)


Cytat: Lukasz-no1 w 22.11.2011, 16:50Sory ale brak jakich kol wiek wymiarów, chociaż w sieci może coś się nawinie...
spoko gadałem z chłopakami i powiedzieli że sprzedali pare do ST i idealni mieści się taki o wymiarach rdzenia: 450x300x76mm  a zewnętrznych :630x300x76mm , trzeba tylko zmienić mocowanie klaksonu i dorobić uchwyty.
Cytat: Lukasz-no1 w 22.11.2011, 16:50Orurowanie jeśli będzie zrobione z głową tzn. bez przewężeń etc. a jeszcze lepiej jak będzie "krótsze" niż ori daje lepszą reakcje na gaz i "szybszy" boost.

Wystarczy spojrzeć jaka jest średnica przepustnicy a jaka średnica reszty układu dolotowego, reszta jest chyba cieńsza o ok 15/20mm niż przepustnica.
Dobre silikony wyjdą chyba tyle samo lub drożej niż orurowanie ze stali/aluminium.

Jeśli lecimy z modami po całości to gra warta świeczki Smiley

Pozdrawiam
dzięki za informacje , gość co będzie mi to robił głównie zajmuje się orurowaniami , wydechami i trochę już tego zrobił tak że na pewno  będzie git.


« Dodane: 23.11.2011, 11:37 »

mam do Was takie pytanko ponieważ zdecydowałem że na wiosne schodzę z kołami cal mniej jakie polecacie felgi 18" do ST?
Są teraz na allegro takie jak ma Łukasz tomasony TN1  z oponkami z conticontact 2 za 2k i tak się nad nimi zastanawiam bo akurat są do forda...
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://moto.allegro.pl/felgi-tomason-tn1-18-continental-mondeo-jaguar-i1951257785.html

« Dodane: 23.11.2011, 15:21 »

znalazłem te tomasony TN1 czarne na ST:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Uploaded with Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.ImageShack.us