Najstarszy klub fanów szybkich Fordów, wersji ST i RS oraz tuningu


Nowy RS??

auchim, 07.02.2013, 19:01 « poprzedni - następny »

Kris1976

Cytat: paweleczek666 w 16.02.2016, 23:12
słuchajcie, dlaczego nowy RS ma 290 litrów bagażnika? nie przeraża was to? Szczególnie osób przechodzących z Rsa mk2 na nowego... trochę kichowato.
Na wakacje nie bardzo się zapakuje z rodzinką..
Nie żeby to był priorytet, ale wyobrażałem sobie wszystko w jednym...
doczytałem teraz, że jest tam 260 litrów lol
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.youtube.com/watch?v=3RBU_3m_78k
od 36 min. pokazują bagażnik....nie wygląda tragicznie
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

ST


Dziwny test, w którym kolejny już raz niby prowadzi go cały czas ten sam testujący, ale w zakrętach z poślizgami już ktoś inny za kółkiem. Dziwne, że nie oferują tych samych foteli, tylko skrajnie różne w obu autach. Najgorzej w środku wyglądają paskudnie spłaszczone dodatkowe wskaźniki doładowania. Obecna wersja MK2 RS ma je o niebo ładniejsze...

Kris1976

Po pierwsze proszę nie obrzydzać...po drugie deska mk2 już jednak mocno tracą myszką...po trzecie ori fotele są w 99% identyczne z ST mk3...i są naprawdę niezłe. Chcesz bardziej radykalnie to proszę bardzo są kubły...co w takiej ofercie jest złego?
Przecież możliwość wyboru to zawsze coś dobrego.
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

ST

17.02.2016, 21:18 #363 Ostatnia edycja: 17.02.2016, 21:27 by ST
Kris na pewno te wszystkie niedogodności i obrzydzanka wynagrodzi frajda z jazdy :) 4x4.
Szczególnie przy ostrzejszym starcie na mokrych nawierzchniach konkurencja w postaci MK 2 RS będzie odstawać. Co do foteli to jednak w MK2 RS nie kombinowali z jakimś wybieraniem  - tylko dali takie jakie ma mieć autko z zacięciem sportowym.

Pyzo

Fotele z ST tez sa super!
Jakby nie bylo wyboru to by ludzie marudzili ze tylko brak opcji...
:)
...we are standing here, at the edge of time...

ST

Raczej chyba nikt nie marudził, bo cały przydział nowego RS-a na Polskę błyskawicznie wykupiono... Tak jak i poprzednią edycję...

paweleczek666

czemu zmieniacie temat (żarty się mnie trzymają)... przyszli właściciele nowego RSa, nie czujecie niepokoju z tak małym bagażnikiem? z takiego właśnie powodu wymieniłem corsę opc na stka, gdzie spokojnie wchodzi już wózek z gondolą, plus butla lpg.

Kris1976

18.02.2016, 09:30 #367 Ostatnia edycja: 18.02.2016, 09:34 by Kris1976
Na razie - niestety - nie mam problemów z wózkiem a butli z gazem tam nigdy nie będzie. Poza tym podrzucałem Ci filmik gdzie widać bagażnik RSa...w ST mk2 miałem wersje płaską (podłoga równa z progiem) i jakoś się pakowałem na wakacje. .. nie widzę w tym aspekcie żadnego problemu. Bardziej mnie męczył brak wyboru w kolorach...

« Dodane: 18.02.2016, 09:34 »

Cytat: ST w 17.02.2016, 21:38
Raczej chyba nikt nie marudził, bo cały przydział nowego RS-a na Polskę błyskawicznie wykupiono... Tak jak i poprzednią edycję...
A propos kubłów. ..Ford rzekomo wziął sobie do serca krytykę odnośnie wysokości zamontowania kubłów i postanowił to przerobić. W związku z tym wszystkie sztuki z kubłami będą produkować dopiero od kwietnia.
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

ST

No to ciekawe jak to będzie z dotrzymaniem terminów w już zawartych umowach na odbiór autka?

TowerST

ale w umowach nie ma konkretnych dat tylko II/III kwartał 2016
RS Mark III / było ST225 / ST150

Kris1976

18.02.2016, 19:50 #370 Ostatnia edycja: 18.02.2016, 19:53 by Kris1976
Jest jest...ja mam max 31.04 ale...doczytałem niedawno że w zasadzie jak nie dotrzymają terminu to mogę tylko liczyć na odstąpienie od umowy a Ford wspaniałomyślnie zwróci 10k zaliczki...

« Dodane: 18.02.2016, 19:53 »

Na ten moment wiadomo tylko tyle że mają problem z uszczelką RDU...nie wiadomo jaką to spowoduje obsuwę...na forach UK są różne spekulacje...a od Forda PL niczego się nie dowiesz
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

TowerST

a ja mam w umowie II/III kwartał. Co do zapisów, to każda taka umowa (zaliczkowa) jest o kant dupy. Po pierwsze nie ma nic o odpowiedzialności dealera jeśli nie wywiąże się z terminu, a jeśli będziesz chciał, żeby odpowiadał to Ci podziękuje, a po drugie niezgodne jest z prawem zabranie zaliczki jeśli się ktoś rozmyśli i nie odbierze auta. Dealer musi oddać w takim wypadku całą zaliczkę. Oczywiście nie będzie chciał, ale jeden telefon, albo pismo od Rzecznika Praw Konsumentów skutecznie zmienia jego zapędy.

Inna sprawa dotyczy zadatku tu nie możesz się wycofać i go odebrać, ale dealer do umowy nie wpisze, że to zadatek, bo jak by nie wywiązał się z umowy (terminu) to musiałby Ci zwrócić jego podwójną wartość.
RS Mark III / było ST225 / ST150

Pyzo

Problem z uszczelka rozwiazany.
Produkcja polskich sztuk zostala wlasnie zaplanowana :)
Przez najblizsze 4 tyg. zejdzie 34 szt. samochodow przeznaczonych na polski rynek :) nie wiem tylko koedy wyjada do Polski
...we are standing here, at the edge of time...

Pyzo

Cytat: Kris1976 w 18.02.2016, 09:30
Na razie - niestety - nie mam problemów z wózkiem a butli z gazem tam nigdy nie będzie. Poza tym podrzucałem Ci filmik gdzie widać bagażnik RSa...w ST mk2 miałem wersje płaską (podłoga równa z progiem) i jakoś się pakowałem na wakacje.... nie widzę w tym aspekcie żadnego problemu. Bardziej mnie męczył brak wyboru w kolorach...

« Dodane: 18.02.2016, 09:34 »
A propos kubłów....Ford rzekomo wziął sobie do serca krytykę odnośnie wysokości zamontowania kubłów i postanowił to przerobić. W związku z tym wszystkie sztuki z kubłami będą produkować dopiero od kwietnia.

Produkuja z kublami :)
Tylko auta stoja na placu i czekaja na podmiane szyn ;)
...we are standing here, at the edge of time...

TowerST

z tego co słyszałem to szyny do fabryki w kwietniu mają trafić więc sobie trochę postoją
RS Mark III / było ST225 / ST150