Najstarszy klub fanów szybkich Fordów, wersji ST i RS oraz tuningu


Nowy RS??

auchim, 07.02.2013, 19:01 « poprzedni - następny »

sseebbaa1

Ford Focus RS - 7 rzeczy, które musisz o nim wiedzieć | TopGear Polska

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.youtube.com/watch?v=6wj87izaMd4

Jeżeli chodzi o wiedzę, to w filmie nie ma żadnych informacji, których już byśmy nie znali, ale warto sobie pooglądać - zwłaszcza zachowanie na torze :)
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

steveno

nice
Do przodu!!!

SAGAL

Ustrzelony jak jechałem do roboty  powiem wam jedno jebitnie wygląda ten kolor na żywo
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Ford Mondeo Kombi ST220
Ford Mondeo Mk 5 hachback

T

Mówiłem, że kolor będzie fajny. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Kris1976

Kwestia gustu. Mnie na żywo nie przekonał. Wole odcienie w stylu performance blue
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

steveno

na żywo wygląda hmmm smerfowo kwestia gustu mój niebieski jest poważniejszy ten taki nie poważny :) na Wawie juz 2 razy widziałem niebieskiego
Do przodu!!!

weksla

No ale podobno znów jakieś problemy z silnikiem.  Po pierwszych próbach podniesienia mocy w PumaSpeed wystąpiły jakieś problemy z silnikiem.  Ponoć mają wymieniać całe silniki.  Masakra
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Kris1976

Skąd to info? Na fkp są najświeższe newsy ale o czymś takim nikt nic nie pisał.
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

weksla

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Thombike

Cytat: sseebbaa1 w 05.04.2016, 10:20
Ford Focus RS - 7 rzeczy, które musisz o nim wiedzieć | TopGear Polska

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.youtube.com/watch?v=6wj87izaMd4

Jeżeli chodzi o wiedzę, to w filmie nie ma żadnych informacji, których już byśmy nie znali, ale warto sobie pooglądać - zwłaszcza zachowanie na torze :)
Sołtysik...masakra i ignorancja do kwadratu. I nawet na Drift Mode nie umie solidnie pojechac :D Co za gość! :D

sseebbaa1

Test porównawczy:

Audi RS 3 Sportback
BMW M135i Auto 3dr
Ford Focus RS
Honda Civic Type R
Mercedes-AMG A45 4Matic
Peugeot 308 GTI BPS 270
Renault Sport Megane 275 Cup-S
Seat Leon Cupra 290 5dr
Subaru WRX STI
Volkswagen Golf R 5dr DSG

----> Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.youtube.com/watch?v=HhnyQHRoeao


Tutaj porównanie czasów przejazdów z tego testu (Lap time):

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




Focus miał czas przejazdu gorszy tylko od Merca A45. Różnica czasowa jest niewielka zwłaszcza, gdy weźmie się pod uwagę, że Mercedes ma dużo lepsze przyśpieszenie (co oznacza, że Focus RS nadrabia bardzo dobrym prowadzeniem w zakrętach).

Mnie osobiście zaskoczyła przegrana mocnego Audi RS3, bo myślałem, że w obecnym modelu poprawiono prowadzenie. Ale jednak nie. Testujący nadal narzekają na charakterystykę prowadzenia określaną jako nose-heavy, czyli "ciężki nos". Oznacza to bardzo mocną podsterowność - testujący mówią wręcz, że Audi wyjeżdża przodem bardziej, niż niejeden samochód przednionapędowy.


W zestawieniu danych testowych, jak dla mnie, brakuje jeszcze porównania zmierzonej wagi samochodów.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

Thombike

05.05.2016, 14:05 #416 Ostatnia edycja: 05.05.2016, 14:08 by Thombike
Z Audi tak już jest. Mówią, ze to Ople czy Mazdy ryją...trzeba pojechać Audi, obojętnie czy to bedzie quattro czy nie, ryją okropnie i paskudnie. Oczywiscie to jest do ogarniecia przy odpowiedniej technice jazdy ale...wtedy Audi wcale juz nie jest takie szybkie, jak nam Audi to sprzedaje w marketingu :) Generalnie nie lubię w Audi głownie tego, że kompletnie nie daje poczucia, ze kierownica jest połączona zk ołami. Taka anestezja układu kierowniczego kompletnie mi nie leży. Na uwagę zasługuje za to czas jaki zrobiła Honda i Golf R. Z tym, że o ile Golfidło to nie jest często widywany pojazd o tyle Type-R pewnie sie na drogach niedługo rozgości na dobre.

sseebbaa1

Z informacji wstawionej przez wekslę (post #413) wynika, że odłamał się jakiś element układu dolotowego i zniszczył cylinder oraz tłok ("a piece of the inlet/head has broken free and damaged the cylinder and piston").

Nie słyszałem o tego typu problemach w najnowszych Mustangach z silnikami 2.3 EB - żeby coś odpadało z dolotu i wpadało do silnika.
Tak sobie zatem wnioskuję, że to może oznaczać, iż problemem jest element dołożony do tego silnika w porównaniu do silnika Mustanga.
Ktoś ma informację czym różni się dolot silnika RS-a od tego samego silnika w Mustangu?
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

fredi

Może i ja dodam parę fotek RS-a
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


steveno

poodbierali chłopaki fury i nic się nie chwalą nie ładnie!!!!
Do przodu!!!