[S-Max] Smokus MAXimus, czyli Rodzinny Autobus nr 2... i pół Turbo ;)

MAG, 12.04.2014, 22:28 « poprzedni - następny »

1donrafaello

Ja sie prawie uporalem z szarpaniami problem polega na tym ze przy mocnym deptaniu w gaz komp nie moze sobie poradzic ze zbyt duzym momentem, turbo w pewnym momencie osiaga zadane cisnienie maxymalne i bost solenoid reguluje cisnienie ale potrzebuje na to ułamek  sekundy ale komputer nie chce czekac tylko rownoczesnie dostaje sygnal z sondy i przymyka przepustnice i stad do szarpniecie. Na szczesciu udalo sie to ogarnac strojeniem teraz ladnie ciagnie do okolo 5tys powyzej jest jedno dwa szarpniecia niewielkie i to nie zawsze i dalej juz idzie. Tuner twierdzi ze wszystkie smaxy mondeo i volvo 2.5 t maja takie podszarpywania a co ciekawe focus niema tego problemu wie to ze swojego doswiadczenia,. Grunt ze stanelo na 270KM i 390 Nma w czwartek jeszcze dostrajanie na gazie i moze bedzie miodzio i na lpg powinno byc pare koni wiecej

Monti

Cytat: 1donrafaello w 18.04.2020, 19:44Tuner twierdzi ze wszystkie smaxy mondeo i volvo 2.5 t maja takie podszarpywania a co ciekawe focus niema tego problemu wie to ze swojego doswiadczenia,. Grunt ze stanelo na 270KM i 390 Nma w czwartek jeszcze dostrajanie na gazie i moze bedzie miodzio i na lpg powinno byc pare koni wiecej
Ja miałem zrobione 300km i 440 momentu i zero szarpnięć. Ale mondeo stało 2 dni u heko i zrobione było dużo testow i programów.
Było: Mondeo HB mk4 2.5L, opony 225x35r19 na feldze 19"8,5", zawieszenie gwintowane KW
Jest: BMW f34 328ix M-Pak

1donrafaello

Jak mnie bedzie to wkurzalo to trzebabedzie do heko na strojenie wybrac. Druga sprawa czy po wywaleniu kata i zrobieniu downpipe trzeba stroic auto bo ponoc turbo moze przeladowywac i bedzie tez szarpac?

1donrafaello

Monti a co miales grzebane ze sie udalo 300 wyciagnac?

Monti

Cytat: 1donrafaello w 18.04.2020, 21:38Monti a co miales grzebane ze sie udalo 300 wyciagnac?

300km było na seryjnym wydechu poza dp.

Ecuspacer
Dv properfect
Gruszka sportowa
Świece denso
Wtryski rs
Blaszkowanie
Porting głowicy i kolektora
Hybryda
Dp
Ic
Pompa paliwa


Po zmianę wydechu i wywaleniu kata podejrzewam że trochę kucy i momentu wpadło.

Było: Mondeo HB mk4 2.5L, opony 225x35r19 na feldze 19"8,5", zawieszenie gwintowane KW
Jest: BMW f34 328ix M-Pak


1donrafaello


cliner

Już nie jeździ...jaki olej to ważne,ale najważniejsze jak często wymiana jest robiona.Ja na zimę bym lał coś 0W40,na cieplejsze dni 5W40.Jest niezły Millers CFS 5W40 NT+.Na tym od Millers w Anglii jeździłem nawet zimą,bo tutaj raczej zimą jest mokro i bez mrozu.
Tutaj masz blaszki.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.pumaspeed.co.uk/product-Pumaspeed-Focus-ST225-RS-Block-Mod-Kit_16823.jsp
Powyżej 300 zalecają minimum blaszkowanie,łatwo przegrzać blok przy dłuższym upalaniu.Miałem powyzej 300 w moim S-Maxie bez wzmacniania,ale styl jazdy z racji bycia dziadkiem miałem autobusowy...z małymi wyjątkami :evil:
Tomek

MAG

No to Smokus już stoi na moim podwórku.
W Gdańsku oczywiście 😁

Czekam teraz na jakieś fotki, które ojczulek miał mi podesłać.
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0


MAG

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Tadam! - Tak jak pisałem wcześniej, ojczulek wstawił Smokusa na podwórko.


Działać z pompą będę zapewne latem, ale dużo tutaj zależy od tego jak się uda letni najem dla turystów. Jeśli wirus odpuści na tyle żeby ludzie chcieli przyjechać w lipcu i sierpniu nad morze, to wtedy na 100% ruszę zabawę.
Jeśli nie, to max co zrobię to powrót do zawieszenia IVDC.
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

MAG

Musze ściagnąć Smokusa do Szwecji żeby zrobic mu przegląd techniczny (jest wazny do końca maja) i zastanawiam się czy ściagać go na lawecie, czy też może samemu pojechac do Gdańska teraz w czwartek na noc...
W przypadku wyjazdu osobistego muszę niestety załatwić sobie zaświadczenie, żeby nie wpakowali mnie na kwarantannę ...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

snafu

O widzisz. Znajomi z SE byli od środy i w niedziele wracali promem. Trzeba było dać znaka to by może ci przewieźli auto.
Daj znać jak będziesz jechał, z chęcią się spotkam na chwilkę  :) 

MAG

W morde kopane ...
Przedwczoraj też sie dowiedziałem że znajoma była w Polsce i na dodatek nie jechała swoim autem a z jakąś koleżanką się zabierała.

I tak też mi "kolejna okazja uciekła" ...


Tak z czystej ciekawości - do Karlskrony czy Nyneshamn płynęli?
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

snafu

Do Karlskrony.  Destynacja to Jönköping