Mondeo mk3 3.0 V6 RS - najmocniejsze w Polsce - 240+ KM

T, 17.05.2010, 22:14 « poprzedni - następny »

Kris1976

Cytat: fabio210 w 19.10.2015, 21:00
Fakt faktem że ford za dobrych diesli nie ma, ale myślę że przy dzisiejszych cenach paliw nad kupnem diesla a benzyny trzeba się dobrze zastanowić, tym bardziej ze nowe benzyna palą tyle samo co nowoczesne diesle.
Co prawda jeżdżę juz tylko benzyną ale 8 lat trenowałem fordowskie diesle...
Jak to Ford nie ma za dobrych diesli?!
A co dolega 2.0tdci i 1.6tdci?!
Jedne z najlepszych dostępnych na rynku w swoich kategoriach mocowych/pojemnościowych!!!
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

ethernal

@Kris1976
Tyle, ze to nie są fordowskie diesle, tylko francuskie z PSA ;)
Ostatnim fordowskim dieslem był 1,8 TDCi montowany w Focusach mk1 i mk2, Mondeo mk4, S-maxie i obecnym Galaxy. Prawdopodobnie również w dostawczakach. Nie pamiętam czy w Kudze również.

TAM

Cytat: ethernal w 20.10.2015, 20:35Tyle, ze to nie są fordowskie diesle, tylko francuskie z PSA
No właśnie nie :-)
Patent Forda, ale opracowany wspólnie z PSA. Co ciekawe, fordowskie wersje mają lepsze parametry.

ethernal

@TAM
A to ciekawe... masz jakiś link o tym/tych dieselach? Chętnei poczytam ;)

TAM

Tu chyba coś znajdziesz na początek:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.psa-peugeot-citroen.com/en/media/press-releases/ford-and-psa-peugeot-citroen-announce-development-euro-6-diesel-engines

slavko

Zaraz, zaraz, w temacie jest "najmocniejszy w PL" nikt nie wyciągnął więcej powera z St-ka? przecież 240 to zaledwie 14HP więcej niż seria??

SAGAL

slavko  z czego ty chcesz tutaj wyciągnąć moc ?
Ford Mondeo Kombi ST220
Ford Mondeo Mk 5 hachback

slavko

czepiam się tego nagłówka "Najmocniejszy" :P
Apropos, do autora tematu: gdzie można nabyć taki stożek za rozsądną cenę? na alledrogo jest za 877 sprowadzany.. troche za drogo raczej...

st-power

Cytat: slavko w 21.10.2015, 18:36Zaraz, zaraz, w temacie jest "najmocniejszy w PL" nikt nie wyciągnął więcej powera z St-ka? przecież 240 to zaledwie 14HP więcej niż seria?
Najpierw wypadałoby przeczytać cały temat a dopiero wyciągać wnioski , bo nie znasz historii tego auta  8)
To auto było seryjnie 2.5 V6, po SWAPIE na 3.0 i różnych modach legitymuje się taką mocą - za co należy się szacun.

A jeśli chodzi o cywilne 3.0 V6 to miało 204KM a nie jak w ST220 226KM - więc znów dajesz się złapać na braku wiedzy :P
Był przepiękny i unikatowy Cougar No Limit Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://youtu.be/Zy5sKLAv8cY
było kultowe Mondeo ST220 :-D  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://youtu.be/CIMClUqwggA
jest MK4 2.2 TDCi 200KM Indywidual automat+kombi

MAG

Cytat: slavko w 21.10.2015, 18:36
Zaraz, zaraz, w temacie jest "najmocniejszy w PL" nikt nie wyciągnął więcej powera z St-ka? przecież 240 to zaledwie 14HP więcej niż seria?
Pojedz na pozadna hamownie i jak bedziesz mial wiecej niz 215KM to powinienes byc zadowolony, a jak przekroczysz 220 to bedziesz wsrod nielicznych...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

slavko

Cytat: st-power w 21.10.2015, 20:37
A jeśli chodzi o cywilne 3.0 V6 to miało 204KM a nie jak w ST220 226KM - więc znów dajesz się złapać na braku wiedzy :P

Miałem na myśli seryjnego ST-ka ;p ok, jak na 2.5 to faktycznie pewnie i najmocniejszy w PL

T

Cytat: fabio210 w 19.10.2015, 21:00Passat tdi, no nie, za bardzo pospolite auto jak dla mnie, i to w ropie...
Nie szukam Passata TDI, tylko odkupuje po leasingu konkretne auto. Mogę albo je kupić albo szukać czegoś innego na Allegro, co wydaje mi się w takiej sytuacji bezsensem. Szczególnie, że ten Passat jest w bardzo fajnej wersji i wcale nie wygląda tak nudno, jak większość B7, które można zobaczyć na ulicach. Od razu wrzucę mu sprężyny Eibacha (jest taka umiarkowana wersja -30/-25) i pewnie nowe amortyzatory i w ogóle będzie fajnie. A co do diesla — akurat do Passata bardzo dobrze ten silnik pasuje. :)

« Dodane: 21.10.2015, 21:04 »

Cytat: TAM w 20.10.2015, 01:50A tymczasem to najzwyczajniejsze, ordynarne oszustwo.
A np. wzbogacanie mieszanki przy WOT w każdym aucie benzynowym nie jest oszustwem? :)

Cytat: TAM w 20.10.2015, 01:50napisanie softu to pikuś dla tak dużej firmy jak światowy producent samochodów.
Polemizowałbym. Najlepszym dowodem na to, że to nie jest w praktyce takie proste jest fakt, że zostało wykryte. :)

« Dodane: 21.10.2015, 21:11 »

Cytat: slavko w 21.10.2015, 18:36Zaraz, zaraz, w temacie jest "najmocniejszy w PL" nikt nie wyciągnął więcej powera z St-ka? przecież 240 to zaledwie 14HP więcej niż seria?
Nie widziałem, póki co, lepszego wykresu, który nie byłby zrobiony zimą bez korekcji pogodowej. :) A czy jest możliwe zrobienie mocniejszego 3.0 V6? Oczywiście, że tak. Nawet dokładne dostrojenie mojego auta (przesunięcie odcinki nieco w górę, lekkie przyspieszenie zapłonu) dałoby minimum 250 KM, ale nie widzę sensu robienia tego bez montażu szpery.

A tak poza tym, należy pamiętać, że mój projekt rozpoczął się od 2,5 V6 170 KM (moc teoretyczna, bo te silniki zwykle jej nie trzymają), czyli dołożyłem do niego około 50% mocy. :)

« Dodane: 21.10.2015, 21:13 »

Cytat: slavko w 21.10.2015, 19:35Apropos, do autora tematu: gdzie można nabyć taki stożek za rozsądną cenę? na alledrogo jest za 877 sprowadzany.. troche za drogo raczej...
Nigdzie. :) Dolot trzeba sobie zrobić.

« Dodane: 21.10.2015, 21:19 »

Dodam jeszcze, że kiedyś istniało chyba mocniejsze Mondeo mk3 w Polsce i było to stuningowane ST220 niejakiego Piro, ale to było kilka lat temu i co się z nim teraz dzieje, nie wiadomo.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

weksla

Tomasz wydaje mi się że to egzemplarz kolegi caqeera a wczesniej kolegi Essio. Tylko już nie jest z tą mocą. Ale mogę się myslić
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

T

Cytat: weksla w 21.10.2015, 21:37Tomasz wydaje mi się że to egzemplarz kolegi caqeera a wczesniej kolegi Essio. Tylko już nie jest z tą mocą. Ale mogę się myslić
Ja w ogóle zastanawiam się, czy on miał rzeczywiście taką moc, jak było mówione, bo zdaje się tam był zrobiony tylko thin-blade i strojenie. Musiałby to być jakiś fenomenalny egzemplarz. MAG z 65 mm, thin-blade i strojeniem miał znacznie gorszy wynik niż Piro.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

caqerr

Cytat: Tomasz w 21.10.2015, 21:03Dodam jeszcze, że kiedyś istniało chyba mocniejsze Mondeo mk3 w Polsce i było to stuningowane ST220 niejakiego Piro, ale to było kilka lat temu i co się z nim teraz dzieje, nie wiadomo.


Był on dokładnie tak samo zrobiony jak mój na poprzednim silniku gdzie korba wyszła bokiem. Tylko Pirowski dołożył do niego szpere...
A i te wykresy nie wyglądają zbyt ciekawie... Te 256km jest zbyt optymistyczne... :D
Ciekaw jestem czy ten ktoś to ujeżdża tego niebieskiego ST jest tego świadom, heh...