[S-Max] Smokus MAXimus, czyli Rodzinny Autobus nr 2... i pół Turbo ;)

MAG, 12.04.2014, 22:28 « poprzedni - następny »

T

Wolfy znacznie lepiej pasują. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

sseebbaa1

Cytat: Tomasz w 09.02.2017, 16:58
Wolfy znacznie lepiej pasują. :)
Też mi się tak wydaje. To znaczy nie jestem zwolennikiem takich rantów, jak w Wolfach, ale felgi jako całość są spójne pod względem wyglądu i są unikatowe.





A te ATS-y coś mi przypominają...

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




Już wiem! To było to:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



:stupid:
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

T

Cytat: sseebbaa1 w 09.02.2017, 17:14Już wiem! To było to:
O właśnie, właśnie. Też mi to coś przypominało. :-)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

olo

Ats lepiej pasują .Wolfy to przypominają mi wzór z lat 90 tych

MAG

Cytat: olo w 09.02.2017, 19:54
...Wolfy to przypominają mi wzór z lat 90 tych
Hmmmm, lata 90-te, moja młodość ...  ;)
Zapewne dlatego tak mi sie podobają...


ATS pójda docelowo do przemalowania. jesli okaże się że sa zbyt mocno uszkodzone, to od razu będę to robił, ale jesli da sie je spolerować, to na razie zostana w tej formie.

Zaraz poszukam fotek felg tak zrobionych, gdzie w oryginale wzór był bardzo zblizony do ATS.


Snafu - do Max'a na 19" masz dopuszczone 235/40/19, 245/40/19, 255/35/19 i chyba też 265/35/19.
Na 20" wsadzasz 245/35/20 lub 265/30/20. Dopuszczalne jest jeszcze 255/30 i 235/35, ale osobiscie uważam, że jedynym sensownym jest bazowy 245/35/20
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

Mustang

Ciężka decyzja z tą felgą. Strasznie podobają mi się te Wolfy bo też chciałem kiedyś takie przytulić ale o ile te ATSy na volvo wyglądają mega słabo to ta fota na Smaxie już nawet wypada całkiem okej :)

MAG

Po tym Twoim wpisie znowu zaczałem mieć watpliwości, ale jak zacząłem bezpośrednio na ekranie jedne obok drugich porównywać sobie zdjecia jakie udało mi sie znaleźć to stwierdziłem, że jednak po prostu ATS wygladaja ciekawiej niz Wolfy, a co nawet wazniejsze, optycznie wydają się wieksze...


Tak wiec decyzja zapadła...
Nawet juz znalazłem do ATS'ów sensowne opony w sensownej cenie ;)
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

orzel_man

Kupuj ATSy - i tak za rok będziesz przerabiał znowu temat ;)
wtedy też pomożemy podjąć decyzję ...heh...

sseebbaa1

Cytat: MAG w 10.02.2017, 10:11stwierdziłem, że jednak po prostu ATS wygladaja ciekawiej niz Wolfy, a co nawet wazniejsze, optycznie wydają się wieksze...
Zgadza się, że ATS wydają się większe. Właśnie dlatego nie lubię felg z rantem, bo optycznie działa to dokładnie w przeciwną stronę. Chociaż zapadniety środek Wolfów i płaska wewnątrz część obręczy wyglada super!


Cytat: orzel_man w 10.02.2017, 10:36i tak za rok będziesz przerabiał znowu temat

Dokładnie!
Ale to właśnie tacy kierowcy są najcenniejsi dla forum, bo przerabiają po kilka razy auto w poszukiwaniu swojego ideału. A my możemy cieszyć się z kolejnych porównań i sami przekonać się co nam pasuje, a co nie.
MAG tak trzymać! :)
Cieszę się Twoimi rozterkami :D
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

MAG

Takie porównanie wyglądu ori i malowanej na jeden kolor felgi Advanti podobnej do ATS'ów

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.





Potrafilby mi ktos zrobić VT jak by ATS w takim jednolitym kolorze wyglądały?

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.






Cytat: orzel_man w 10.02.2017, 10:36
Kupuj ATSy - i tak za rok będziesz przerabiał znowu temat ;)
wtedy też pomożemy podjąć decyzję...heh...
Cytat: sseebbaa1 w 10.02.2017, 11:03
Dokładnie!
Ale to właśnie tacy kierowcy są najcenniejsi dla forum, bo przerabiają po kilka razy auto w poszukiwaniu swojego ideału. A my możemy cieszyć się z kolejnych porównań i sami przekonać się co nam pasuje, a co nie.
MAG tak trzymać! :)
Cieszę się Twoimi rozterkami :D

No dobra, to jak policzyłem, to w Smokusie przetestowałem juz 6 kompletów alusów - macie z czego wybierać...  ;)


Pierwszy komplet - fabryczne 17-tki Titanium 7J17 ET55 - sprzedane jak tylko dojechałem autem do Polski

Drugi komplet - MS Design 8,5J20 ET50 z poprzedniego S-Max'a - opony zjechałem do zera, a felgi wymagały dużej renowacji - prostowania i lakierowania - sprzedałem, bo kupiłem okazyjnie oponki na lato nówki sztuki 19"...

Trzeci komplet - Borbet CA 7,5J18 ET40, które po zdjęciu z mojego poprzedniego ST220 przez 3 lata kurzyły sie w piwnicy aż w końcu doczekały sie montażu do Smokusa - przejeździły dwa sezony zimowe i sprzedane zostały koledze z forum FCP - jeżdżą teraz na moim byłym S-Maxie

Czwarty komplet - Radius R6 8J19 ET43 - kupione za 500zł  Drugie 500 kosztowało wyprostowanie i polakierowanie - jeżdżone jeden sezon letni i sprzedane w Szwecji (bez opon) bo kupiłem felgi na które długo chorowałem...

Piaty komplet - Wolf 8J19 ET38 - przez kilka lat moje wymażone alusy - kupione za 600zł i polakierowane na nowo (były proste). Jeżdżone latem zeszłego roku - znudziły mi się jednak i tak do końca nie byłem jednak przekonany co do tego jak pasowały do Smokusa i sprzedałem je tu na miejscu w Szwecji bo na aucie były już zimówki z następnego zestawu....

Szósty komplet - Ronal 8,5J19 ET35 - obecny zestaw na zimę. Plan jest aby po sezonie je przelakierować...

Kolej na siódmy komplet - ATS Pegasus 9J20 ET40....

Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

MAG

Właśnie dostałem potwierdzenie, że ATS'y sa już u mnie w domku...
W poniedziałek wieczorkiem powinienem byc na miejscu, to je dokładnie oblookam i zadecyduję co z nimi robić dalej.

Oponki tez mam juz zarezerwowane - bieznik taki, że powinny przy moich przebiegach te minimum 2 sezony wytrzymać, szczególnie, że obecne zimówki nie będą się nadawać do jazdy w przyszłym sezonie, wiec ze zmianą na letnie kółka spieszyć się nie będę ;)


Poza tym, wczoraj wjechałem na podnośnik i okazało się, że wszystkie osłony wydechu sa luźne...
Jedna z tyłu była tak poluzowana, że opierała się tłumik...

Po porządnym dokreceniu wszystkich mocowań (oczywiście nie obyło sie bez dokłądania dużych podkladek, żeby sie wszystko dobrze trzymało), zniknęło 80% rezonansu.
Niestety żonka nadal marudzi, wiec o ile jeden mały myk, który w poniedziałek będę robił nie pomoże, to będzie zmiana tłumików koncowych na komorowe i tyle.






A tutaj takie małe conieco z przed miesiąca - sorki za jakośc, ale robione telefonem i z reki...

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.youtube.com/watch?v=MXVkN5MNWhY&feature=youtu.be

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.youtube.com/watch?v=OIieA3IH1oA&feature=youtu.be

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.youtube.com/watch?v=VZ_amW3xd2o&feature=youtu.be

« Dodane: 18.02.2017, 10:03 »

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Kolega Goora na FCP zrobił mi VT z moją nowa felgą w jednym kolorze - normalnie byłem w szoku i nie byłem pewien czy to aby na pewno ta sama felga...

IMHO jest rewelacja (zdecydowanie bardziej mi sie podoba niż wersja ori), ale chyba minimalnie jaśniejsza będzie...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

MAG

Takie propozycje ... ;)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Dla mnie absolutnym faworytem jest 3-ka, potem 2-ka i ewentualnie 1-ka.
Czarne i "zlote" odpadaja - nie moje klimaty...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

TAM

Jeśli nie lubisz czarnego, to tylko grafitowe - nr 3.
Cytat: MAG w 17.02.2017, 11:02to będzie zmiana tłumików koncowych na komorowe i tyle.
Zdecydowanie tańszym rozwiązaniem są stopery do uszu ;-)

T

Wybieram bramkę nr 2. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

veg